Ving Tsun (pravidelná výučba, seminár)

Ving Tsun je vysoko efektívne bojové umenie pochádzajúce z Číny. Je maximálne zamerané na reálnu sebaobranu a boj. Tento kung-fu štýl je veľmi rýchlym a efektívnym spôsobom boja, v ktorom žiak vidí výsledky už za krátku dobu. Ponúkame pravidelnú výučbu (2-4 krát týždenne) pod vedením kvalifikovaných inštruktorov. Bojové umenia v Orient akadémii zastrešuje KWOON - vzdelávacie centrum

 Ving Tsun rešpektuje stavbu ľudského tela a namiesto desiatok zložitých zostáv obsahuje iba tri jednoduché zostavy (formy) bez pomôcok, jednu na drevenom panákovi, jednu s dlhou tyčou a jednu s dvoma nožmi. Miesto výučby akrobacie, meditačných cvičení a ďalších činností Ving Tsun všetok čas a úsilie venuje tréningu pre reálny boj. Aby si uchoval plnú funkčnosť, neobmedzuje sa Ving Tsun len na určitý typ boja ako niektoré bojové športy, ale využíva všetky aspekty – úderov, kopov, útokov lakťami a kolenami, úchopy, páky, hody, boj proti skupine útočníkov, proti zbraniam aj boj na zemi; pritom sa ale dokázal vyhnúť prehĺteniu množstvu nesúrodých techník a niekoľkými základnými pohybmi rieši všetky potrebné situácie.

Najväčšia sila Ving Tsun je v boji na krátku vzdialenosť, kde kombinuje rýchle údery s dômyselnou obranou. Pre nácvik boja v tejto vzdialenosti používa predovšetkým cvičenie Chi Sao (lepiace sa ruky), kde sa žiaci po naviazaní kontaktu so súperom učia rýchlym reakciám. Vďaka Ving Tsun metóde Chi Sao sa dá uplatniť pravidlo, že mäkkosť dokáže poraziť tvrdosť, a preto je Ving Tsun jednou z najvhodnejších foriem sebaobrany aj pre slabších jedincov.

V našej škole je Ving Tsun zameraný na čo najrýchlejší nárast obranyschopnosti žiaka. Hlavným meradlom je pre neho funkčnosť, oslobodenie sa od striktných dogiem ako má vyzerať ”správny Ving Tsun” , a využívanie princípov spoločných pre všetky bojové umenia. Ving Tsun je teda predovšetkým veľmi rýchlym a efektívnym spôsobom boja, v ktorom žiak vidí výsledky už za krátku dobu.

 

Kontakt pre nových záujemcov:
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.