Ving Tsun je vysoko efektívne bojové umenie pochádzajúce z Číny. Je maximálne zamerané na reálnu sebaobranu a boj. Tento kung-fu štýl je veľmi rýchlym a efektívnym spôsobom boja, v ktorom žiak vidí výsledky už za krátku dobu. Ponúkame pravidelnú výučbu (2-4 krát týždenne) pod vedením kvalifikovaných inštruktorov. Bojové umenia v Orient akadémii zastrešuje KWOON - vzdelávacie centrum

Escrima je filipínsky bojový štýl. Využíva veľmi rýchle a na seba plynule nadväzujúce techniky s chladnými zbraňami aj bez zbrane. Žiak sa zoznamuje s viacerými druhmi zbraní. Môžu sa dokonca využívať predmety dennej potreby, ako sú kľúče od bytu, sveter alebo uterák. Ponúkame výučbu pod vedením kvalifikovaných inštruktorov. Bojové umenia v Orient akadémii zastrešuje KWOON - vzdelávacie centrum

Tabata je intervalový tréning pomenovaný po japonskom vedcovi, ktorý ho navrhol. Dr. Izumi Tabata hľadal metódu posilňovania pre športovcov. Prišiel na to ako zvýšiť aeróbnu kapacitu (vytrvalosť) i anaeróbne hodnoty (výbušnosť). Tabata ponúka unikátny prínos rozvoja obidvoch schopností. Zvyšuje vytrvalosť a zároveň výbušnú energiu.

Všeobecný fyzický rozvoj, rôzne techniky kung-fu, formy a hry určené pre deti od 5 do 12 rokov. Samozrejmosťou je posilňovanie morálnych vlastností. Prostredníctvom modernej pedagogiky a tradičnej výučby pozitívne vplývame na vývoj dieťaťa, najmä na vytrvalosť, pozornosť a sebadôveru. Ponúkame pravidelnú výučbu (2 krát týždenne) pod vedením kvalifikovaných inštruktorov. Bojové umenia v Orient akadémii zastrešuje KWOON - vzdelávacie centrum

Aktivity na voľný čas pod názvom "ŠKOLA ŽIVOTA" organizujeme v podobe školení, kurzov, seminárov a prednášok. Ide o voliteľné témy o človeku, prírode i živote okolo nás. Jedná sa o doplnkové vzdelávacie aktivity z rôznych oblastí vhodné pre spestrenie nášho každodenného života.

Streľba z luku je praktické lovecké a vojenské umenie a z neho vzniknuté športové odvetvie. Lukostreľba vznikla začiatkom 16. storočia pred naším letopočtom a odvtedy sa stal luk jednou z najpoužívanejších zbraní vôbec. Používal sa v armáde, na ochranu a tiež na lov. 

Cvičenie s pomôckami je vhodné hlavne pre ľudí ktorým sa nechce zdvíhať ťažké činky a radi si zacvičia s vlastnou váhou tela. Pri týchto typoch cvičenia sa dajú pri základných skúsenostiach precvičiť skoro všetky svaly tela. Pomôcky ako TRX, Kettlebell, švihadlo a i. predstavujú nástroj na nadobudnutie sily, kondície a stratu telesného tuku.

Kurzy sebaobrany pozostávajú z niekoľkých hodín precvičovania rôznych nebezpečných situácií z reálneho života. Absolvent(ka) kurzu sa naučí lepšie zvládať stres a najmä vyhodnocovať situácie, kde môže hroziť nebezpečenstvo. V kurze sú využívané rôzne cvičné obranné zbrane a tiež improvizované zbrane.

Staro-moderný typ doplnkového cvičenia. Základom sú rôzne stanovištia, kde sa človek za určitý čas pokúša robiť určené cvičenia a medzi nimi je len veľmi krátka pauza. Týmto spôsobom dokážeme za krátky čas zlepšiť svoju kondíciu, silu a držanie tela.