Jedným z fenoménov doby je aj honba mladých ľudí za individualitou a skreslené predstavy toho, prečo a ako byť originálny. Neprirodzene a násilne. Nie svojim talentom, ani predpokladmi, ale podľa poučiek z motivačných materiálov.

"Vyčnievaj z radu" , fráza, ktorá Vám viac uškodí, ako pomôže. Jej odôvodnenie znie pekne, máte pocit, že ste niekto a tým niekým môžete byť len vtedy, ak budete iní, ako ostatní. Už len z princípu. Nasilu robiť všetko opačne, snažiť sa šokovať, vyčnievať, ísť proti všetkým, proti prúdu, robiť si všetko podľa seba, nemať disciplínu, systém a zmysel pre tradície. Týmto konaním však dosiahneme len opak harmónie. A harmónia je pre život a zdravie veľmi dôležitá. Približovanie sa k nej.

Celý článok

Vzhľadom k tomu, že energia kohúta je o detailoch, kráse a snahe priblížiť sa k dokonalosti, by sme si mali na týchto Vianociach záležať. Nie len tak odfláknuť. Čím viac si na nich totiž dáte záležať, tým viac energie tohtoročných sviatkov získate.

Vianoce sú dlhoročné tradície a zvyky. Je to energia pravidiel. Preto, čím viac energie chcete načerpať, tým viac tradícií, zvykov a pravidiel musíte počas Vianoc dodržať. Dbajte na detaily a všetko, na čo ste počas týchto sviatkov zvyknutí, robte tradične aj tento rok. Bez zbytočných inovácií a zmien. Mohlo by sa totiž stať, že ak na nejaký detail zabudnete, naruší to čaro Vianoc.

Celý článok

 

Tiger patrí v Čínskom zverokruhu spolu so zajacom a drakom k elementu dreva. Ak ste tiger, mali by ste poznať jeho predpoklady, skryté talenty a prednosti.

Tiger sa vyznačuje extrémnou aktivitou, ktorá môže mať až zničujúce následky. Potrebuje mať vždy niečo na práci. Dokáže vyčkávať ukrytý a potom vyskočiť zo zálohy nepriateľovi po krku.

Tiger sa dokáže presadiť. Je rodený dobrodruh, vizionár a rebel. Často je vnútorne rozorvaný. Vedie skôr monológ a ľudia okolo ho príliš nezaujímajú.

Celý článok